• DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE !

Nauka zdalna w szkole zostaje przedłużona do 3 stycznia 2021 r.

Podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada 2020 r.

• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
            Lecz czemś największem, czem być można: Sobą!

(L. Staff Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!)

„Ta, co nie zginęła” – Niepodległa od 102 lat

W br. szkolnym ze względu na restrykcje wynikające ze stanu epidemii, w tym zdalne nauczanie -  obchody Narodowego Święta Niepodległości przebiegały nieco inaczej niż miało to miejsce  dotychczas.

Zamiast tradycyjnego apelu i uczestnictwa w gminnych obchodach najważniejszego narodowego święta, wykorzystując  połączenie on-line na lekcjach przez platformę Classroom,  dn. 10 listopada odświętnie ubrani  odśpiewaliśmy hymn o godz. 11.11.  Tym samym włączyliśmy  się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Szkoła do hymnu”.  W taki sposób mogliśmy świętować niezwykle ważną dla nas rocznicę i oddać hołd bohaterom walczącym o suwerenność Ojczyzny. Poza tym na lekcjach polskiego, historii, godzinach z wychowawcami podejmowana była tematyka polskości, współczesnego patriotyzmu, wartości narodu jako wspólnoty. Uczniowie analizowali też wiersze napisane na cześć wolnej Polski, poznawali genezę „Mazurka Dąbrowskiego”. Już w październiku wzięliśmy udział w innej akcji MEN „Szkoła pamięta”, w ramach której uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym i literackim, przygotowali prezentację, gazetki ścienne. Przez te działania uczciliśmy przede wszystkim postaci i wydarzenia zapisane w  lokalnej historii.

Edukacja patriotyczna, regionalna jest stałym elementem nauczania w naszej szkole. Pielęgnujemy pamięć o przeszłości, mającej istotny wpływ na współczesność i postawy naszych wychowanków.

dyplomszkoladohymnu2020.pdf​​​​​​​

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

• Od poniedziałku 9 listopada do 29 listopada b.r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III.

Do 29 listopada b.r przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII.

Uczniowie klas II-VIII będą uczyć się w trybie zdalnym z wykorzystaniem platformy Classroom, e-podręczniki. Nauczyciele komunikować się będą  mailowo lub doraźnie z komunikatora Messenger.

Uczniowie klasy I będą komunikować się z nauczycielem mailowo oraz za pośrednictwem komunikatora Messenger.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości Rodzice mogą kontaktować się z dyrektorem, wychowawcami lub bezpośrednio z nauczycielem danego przedmiotu.

Oddział przedszkolny 5 i 6 latków będzie funkcjonował bez zmian. Dzieci dojeżdżające zostaną dowiezione do przedszkola zgodnie z codziennym harmonogramem.