• Dzień Zdrowia Psychicznego

          • 10 października 2023 r. obchodziliśmy Dzień Zdrowia Psychicznego. Okolicznościowa gazetka i warsztaty przeprowadzone z tej okazji były dobrym pretekstem do ciekawych rozmów z uczniami. Działania miały na celu uświadomienie, że zdrowie psychiczne jest naszym cennym skarbem, który wymaga regularnej opieki i uwagi. Warto zadbać o nie przez cały rok. Uczniom przypomnieliśmy jak dbajmy o swoje zdrowie psychiczne i  fizyczne. Odpoczynek, odpowiednia ilość snu, zdrowe odżywianie, ćwiczenia i czas na relaks, a także pozytywne postrzeganie swojej osoby i uśmiech dnia codziennego to wyznaczniki zdrowia. Uczniowie jako zadanie domowe, mające na celu wyciszenie mózgu i relaksację otrzymali jesienne mandale do pokolorowania przy muzyce Vivaldiego.

          • Akcja „Sprzątamy dla Polski”

          • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że zależy im na ochronie przyrody, przyłączając się wraz ze swoimi nauczycielami 4 października do akcji „Sprzątamy dla Polski”. Tego dnia, postaraliśmy się, aby z pobliskich dróg zniknęły, chociaż po części, porozrzucane bezmyślnie śmieci. Nasi uczniowie mają świadomość, że mamy wielki wpływ na otoczenie. Swoją postawą ukazali oni troskę o środowisko naturalne i odpowiedzialność za wspólne dobro.

            Organizatorem inicjatywy była Fundacja „Sprzątamy dla Polski”. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Celem przedsięwzięcia było promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz poszanowania środowiska.

            Mamy nadzieję, że coraz więcej osób będzie świadomie korzystać z dobrodziejstw przyrody, co zmniejszy ich negatywne oddziaływanie na otoczenie, jak również włączać się do zbiorowego sprzątania naszego najbliższego środowiska.

          • 84 rocznica rozwiązania 110 Zapasowego Pułku Ułanów

          • 24 września 2023 r. nasza społeczność szkolna brała udział w uroczystości lokalnej w Janowie, poświęconej wydarzeniom z przeszłości naszej małej ojczyzny – z czasów kampanii wrześniowej.  Upamiętnialiśmy 110 Zapasowy Pułk Ułanów - oddział kawalerii Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej i jego dowódców. 28 września minęła 84 rocznica rozwiązania pułku, wydarzenie to miało miejsce w Janowie. Przyczyną była prawdopodobnie wiadomość o kapitulacji Warszawy i Modlina.

            Obchody rozpoczęły się od odśpiewania hymnu narodowego i polowej Mszy Świętej celebrowanej przez Proboszcza ks. Gabriela Jastrzębskiego. Po jej zakończeniu nastąpiło powitanie i przemówienia uczestniczących gości.

            Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły klas VI-VIII pod kierunkiem nauczycielki historii. Montaż słowno-muzyczny rozpoczął się od przypomnienia tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku. Ta tragiczna data stanowiła tło do wspominania dziejów naszej małej Ojczyzny, jaką jest gmina Kolno, do przypominania lokalnej historii i jej bohaterów, którzy nie poddawali się, walcząc do ostatniej kropli krwi. Prowadzący przybliżyli wszystkim historię pułku oraz okoliczności jego rozwiązania, jak również losy dowódców i ich żołnierzy po rozczłonkowaniu Pułku.

            O świcie 28 września 1939 r. pułkownik Jerzy Dąbrowski i jego podwładni podjęli decyzję o rozwiązaniu pułku, ale nie o zaprzestaniu dalszej walki zbrojnej.  Rozdzielili się i przeszli do partyzantki. Wytworzyły się wówczas 4 oddziały kontynuujące walkę z najeźdźcami:

            - grupa podpułkownika Jerzego Dąbrowskiego, chcąca przejść się na Litwę,

            - grupa majora Henryka Dobrzańskiego, pseudonim "Hubal", chcąca przedostać się w Góry Świętokrzyskie, aby prowadzić tam walkę partyzancka jako Oddział Wydzielony Wojska Polskiego,

            - grupa rotmistrza Witolda Bilińskiego, która postanowiła przebić się na Węgry,

            - ci, którzy założyli cywilne ubrania i postanowili wrócić do domu.                           

            Oddając cześć podległym uczniowie deklamowali pięknie wiersze poświęcone Hubalowi, śpiewali pieśni upamiętniające ułanów i na cześć ojczyzny. Apel był bardzo podniosły  i wzruszający.

            Dzięki takim lekcjom patriotyzmu pamiętamy o tych, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju.

          • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ŚWIĘTEM SZKOLNEJ DEMOKRACJI

          • Na początku roku szkolnego 2023/2024 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Uczniowie dokonali  demokratycznego wyboru i tak Opiekunem SU została Pani Justyna Iwaszkiewicz, Przewodniczącą SU- Dominika Matuszczak, Zastępcą Przewodniczącej- Bartosz Szczepaniak, Sekretarzem- Piotr Kordal, Skarbnikiem- Amelia Kokoszko, Członkowie Samorządu Uczniowskiego- Błażej Samul, Hubert Chmielewski, Zuzanna Cempa.  Główne cele Samorządu Uczniowskiego to:

            •   reprezentowanie ogółu uczniów,
            •  działanie na rzecz społeczności uczniowskiej i obrona jej praw,
            •  uczestnictwo uczniów w samodzielnym rozwiązywaniu własnych problemów oraz partnerstwo w stosunkach uczniów z nauczycielami w realizacji celów wychowawczych szkoły,
            •  rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów oraz przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę i grupę,
            •  kształtowanie umiejętności zespołowego działania, wyrabianie samokontroli, samooceny i zdyscyplinowania uczniów,
            • dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.

            Życzymy owocnej współpracy ;)

          • Udział uczniów w akcji ,,Sprzątanie świata - Polska" (16-17 września )

          • Dnia 16 i 17 września uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Sprzątanie świata - Polska", która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. Kampania ta, jako ważna lekcja poszanowania przyrody, rozpropagowana została m.in. na zajęciach biologii i zachęciła spore grono naszych młodych wolontariuszy, którzy pod okiem swoich rodziców włączyli się do działań podyktowanych troską o środowisko i odpowiedzialnością za wspólne dobro. Nasi uczniowie mają świadomość, że ochronę przyrody powinno rozpocząć się od najbliższego otoczenia. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie i inicjowanie zachowań, dzięki którym zmniejszy się nasze negatywne oddziaływanie na środowisko. Ma ono uświadomić wszystkim, jak wielki wpływ mamy na otoczenie.

            W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji ,,Nasza Ziemia”. Corocznie, w trzeci weekend września, na całym świecie wszyscy, którym zależy na ochronie przyrody, prowadzą  działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling. Działaniom tym towarzyszy również sadzenie drzew, krzewów i kwiatów. Kampania  „Sprzątanie świata - Polska” nie ma ograniczeń wiekowych, biorą w niej udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Angażuje ona i integruje społeczności lokalne, stanowiąc rodzaj warsztatów z poszanowania środowiska. Dla szkół jest wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.              

            Warto pamiętać, iż data sprzątania nie jest przypadkowa. W tym czasie można zauważyć ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym. Każdy z nas posprząta kawałek, wspólnie posprzątamy całą Polskę!

          • Narodowe Czytanie 2023

          • 8 września przedstawiciele naszej społeczności szkolnej kolejny raz włączyli się w ogólnopolską akcję ,,Narodowe Czytanie” pod patronatem pary prezydenckiej. Inicjatywę w organizacji wykazali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem przy współpracy z  Kołem Gospodyń Wiejskich w Niksowiźnie .

            W  tym roku w naszej gminie uroczystość miała miejsce przy Domu Kultury w Niksowiźnie. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz: Adam Wojciech Sekściński - Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Józef Bogdan Wiśniewski - Wójt Gminy Kolno, Tadeusz Klama - Starosta Kolneński oraz proboszcz parafii w Łosewie ks. Gabriel Jastrzębski, którzy rozpoczęli przenoszenie publiczności w klimat XIX wieku za pomocą niezwykłej społeczno-obyczajowej  pozytywistycznej powieści Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”. Z podziałem na role czytali również mieszkańcy Niksowizny z sołtysem na czele, w tym ósmoklasistka - Dominika Matuszczak oraz rodzice uczniów, a także chętne osoby z widowni.  Nauczyciele naszej szkoły w strojach z dawnych czasów zaprezentowali fragment rozdziału VII pt. ,,Zaręczyny”.  W wybranej scenie Emilię Korczyńską odgrywała Pani Dyrektor Bożena Duda, w rolę Justyny Orzelskiej wcieliła się p. Justyna Karwowska, Kirłową była p. Barbara Wądołowska, Bendyktem Korczyńskim – p. Łukasz Sadowski, narratorem – p. Aneta Roman. Uroczystość uświetniał zespół ,,Czerwieniacy”, wykonując pieśń po każdym czytanym fragmencie Ciekawym elementem były dekoracje dopasowane do nastroju epoki, plecienie wianków oraz inscenizacja żniw, w tym  młócenia zboża cepami.

            Ta ogólnopolska akcja jest niezwykłym przedsięwzięciem, włączającym do pochylenia się nad klasyką polskiej literatury, zachęcającym do wspólnego czytania, które może stanowić okazję do wartościowego spędzania czasu wolnego z książką. 

            Tegoroczne "Narodowe czytanie" doskonale wpisało się w realizowany w naszej szkole program: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

             

          • Witaj szkoło!

          •    Rok szkolny 2023/2024 zainaugurowała msza św. w intencji społeczności szkolnej w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Łosewie pod przewodnictwem proboszcza Ks. Gabriela Jastrzębskiego. Następnie spotkaliśmy się w szkole.

            Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Bożena Duda, która przywitała ciepłymi słowami zebranych gości min. Wójta Gminy Kolno Pana Józefa Bogdana Wiśniewskiego, Radnego Gminy Kolno Pana Jerzego Samula, rodziców, nauczycieli i uczniów. Wypoczęci, pełni energii rozpoczynamy kolejny okres nauki.

            Cieszymy się ogromnie, że nasza szkoła wygląda coraz piękniej po wykonanych pracach termoizolacyjnych. Zostały również odnowione sale lekcyjne i korytarze szkolne, a także wymieniono instalację elektryczną i rozbudowano sieć komputerową.

            Na całość prac remontowych jeszcze poczekamy ale już widzimy bardzo pozytywną zmianę.

            1 września zawsze wspominamy tragiczny wrzesień 1939 r. - rozpoczęcie II wojny światowej. Pielęgnowanie pamięci o bohaterach i losach naszej ojczyzny jest wyrazem patriotyzmu i szacunku wobec tych, którzy oddali najwyższą ofiarę za naszą wolność.

                   Dyrektor szkoły skierowała życzenia: „Nowy rok szkolny- to nowe wyzwania, ale także nowe możliwości, które otwierają się przed każdym z Was.  To nowe szanse by osiągnąć sukces. Zatem już w pierwszych dni nauki pamiętajcie o tym, by na koniec roku czuć satysfakcję ze swojej pracy. Całemu gronu pedagogicznemu życzę również powodzenia i entuzjazmu  w codziennej pracy edukacyjnej i wychowawczej. Pragnę również podkreślić że ważna częścią społeczności szkolnej są rodzice. Zaangażowanie Państwa stanowi nieocenione wsparcie dla nauczycieli i funkcjonowania szkoły. Dobra współpraca szkoły i rodziców ułatwia rozwiązywanie trudnych sytuacji szkolnych.”

            Życzenia do społeczności naszej szkoły skierował również Pan Wójt Gminy Kolno:

                „Nowy rok szkolny to okazja do nauki, odkrywania nowych talentów i rozwijania umiejętności. Pamiętajcie, że każdy dzień to nowa szansa, by osiągnąć więcej niż wczoraj, by być lepszym człowiekiem niż wczoraj. Dążcie do swoich celów, bądźcie ciekawi świata i nie bójcie się pytać. Wierzę w wasz potencjał i trzymam kciuki za wasze osiągnięcia.”

                  Na zakończenie Pani dyrektor omówiła sprawy związane z organizacją nowego roku szkolnego oraz przedstawiła nauczycieli i specjalistów, którzy w b.r. szk. rozpoczną pracę w naszej placówce.

            Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami po nowe podręczniki i tygodniowy rozkład zajęć.

             

        • Informacja
          • Informacja

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024  w dniu 4 września 2023 r. odbędzie się według poniższego harmonogramu:

            •  godz. 9.00 -  Msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łosewie.
            •  godz. 10.00 - Uroczysty apel rozpoczynający nowy rok szkolny 2023/2024 w budynku szkoły.

            Po części oficjalnej odbędą się spotkania z wychowawcami i rozdanie podręczników oraz spotkanie Rodziców z wychowawcą oddziału przedszkolnego. 

            Zwracamy się z prośbą do Rodziców o dowiezienie do kościoła dzieci z Janowa i Kolonii Kątów.

            Uczniowie z Gietek i Niksowizny do kościoła dowiezieni zostaną autobusem szkolnym, według stałego harmonogramu.

             

            Serdecznie zapraszamy!

                                                                                                              Dyrektor szkoły 

             

        • WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA NA ROK SZKOLNY 2023/2024
          • WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

          •  

            1. Kredki ołówkowe Bambino – 12 szt.
            2. Mazaki
            3. Temperówka- 1 szt.
            4. Ołówek- 2 szt.
            5. Klej w sztyfcie – 4 szt.
            6. Blok techniczny biały A4- 2 szt.
            7. Blok techniczny kolorowy A4 - 2 szt.
            8. Nożyczki metalowe – 1 szt.
            9. Gumka do ścierania-  1 szt.
            10. Kolorowanki- 2 szt.
            11. Teczka papierowa z gumką- 3 szt.
            12. Plastelina duża - 1 szt.
            13. Farby plakatowe – 1 opakowanie. ( + kubeczek).
            14. Pędzelek cienki i gruby.
            15. Piórnik bez wyposażenia.
            16. Bibuła kolorowa- 2 szt.
            17. Brystol - biały 1 szt., kolorowy 1 szt.
            18. Zeszyt 16 kartkowy w linie – 1 szt., w kratkę – 1 szt. (TYLKO 6- LATKI)
            19. Koperty- 10 szt.
            20. Papier xero biały - 1 ryza.
            21. Papier xero kolorowy – 1 ryza.
            22. Chusteczki nawilżane - 1 szt.
            23. Ręcznik papierowy - 1 szt.
            24. Mydło w płynie - 1 szt.
            25. Serwetki papierowe – 1 opakowanie.
            26. Kapcie i  worek .

                                                    

            Wszystkie materiały i pomoce proszę podpisać.

             

             

            Wychowawca oddziału przedszkolnego

             

          • Remont naszej szkoły

          •      Podczas tegorocznych wakacji w naszej szkole trwa wielki remont. W ramach tego przedsięwzięcia zostanie wykonana termomodernizacja budynku, w tym docieplenie ścian zewnętrznych i stropów z wymianą stolarki, budowa instalacji fotowoltaicznej,  instalacja pompy ciepła powietrze-woda, wymiana instalacji odgromowej. Pozostałe prace obejmą: wymianę instalacji elektrycznej wewnętrznej, przebudowę przyłącza kanalizacji sanitarnej i budowę zbiornika na ścieki oraz przebudowę instalacji wodociągowej p.poż. Dodatkowo we wszystkich salach lekcyjnych zostanie wykonana sieć komputerowa.

                    Cieszymy się ogromnie, że nasza placówka od września będzie pięknie wyglądała na zewnątrz i polepszą się warunki pracy dla całej społeczności szkolnej. Termomodernizacja stała się możliwa dzięki skutecznym działaniom samorządu Gminy Kolno, który na ten cel środki pozyskał z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Programu Polski Ład.

            Na razie szkoła wygląda jak wielki plac budowy, ale już we wrześniu wrócimy do odnowionych i  ciepłych pomieszczeń.

                  Miłego odpoczynku !

             

             

          • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • Jak co roku uczniowie  z niecierpliwością  czekali na ten wyjątkowy dzień, który jest początkiem wakacji, ale zanim udali się na zasłużony wypoczynek wzięli udział w uroczystym apelu kończącym  rok szkolny 2022/2023. W tym dniu pożegnaliśmy  uczniów, którzy zakończyli już naukę w naszej szkole.

                   Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu i powitaniem gości przez Panią Dyrektor w osobach: proboszcza Parafii NSJ w Łosewie -  ks. Gabriela Jastrzębskiego, rodziców uczniów, Panie z Prezydium Rady Rodziców z przewodniczącą p. Ewą Kordal, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, w tym szczególnie ósmoklasistów, którzy opuszczają mury naszej szkoły.

                   Na początku nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego - symbolu naszej szkoły - uczniom klasy siódmej  oraz  ślubowanie ósmoklasistów.

                    Pani dyrektor Bożena Duda w słowach skierowanych do absolwentów nawiązała do wzruszających wspomnień, refleksji związanych z dziewięcioletnim okresem nauki uczniów w naszej szkole.  Zakończyła słowami: Życzę Wam abyście z wiarą w siebie szli przez życie. W każdym z Was jest siła, odwaga i  zdolności, które pozwolą Wam odnosić sukcesy. Niech przesłania naszego Patrona, które poznawaliście przez lata -  jak drogowskazy towarzyszą Wam w dalszej drodze, a szczególnie słowa, które widnieją na sztandarze: Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem !

                  Absolwenci w zaprezentowanym po raz ostatni montażu słowno – muzycznym  przygotowanym pod opieką wychowawczyni Pani Barbary Wądołowskiej w ciepłych i serdecznych słowach podziękowali nauczycielom za trud, opiekę, za przekazaną wiedzę i umiejętności. Zaprezentowali również  w formie humorystycznej  fragment sztuki „Balladyna”.  Siódmoklasiści swoim starszym kolegom i koleżankom przygotowali miłe  niespodzianki oraz złożyli życzenia na dalszą drogę życiową.

               Kolejnym elementem  uroczystości było rozdanie wzorowych świadectw i upominków książkowych uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu. Jak co roku wyróżnieni otrzymali również nagrody ufundowane ze  środków  Rady Rodziców. 

                 Wyrazy szacunku i wdzięczności za wzorowe wychowywanie dzieci w formie listów gratulacyjnych Pani dyrektor skierowała  do Rodziców. Podziękowania trafiły także do uczniów zaangażowanych w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego, reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym. Pani Dyrektor podkreśliła zaangażowanie uczniów w krzewieniu idei naszego Patrona, m.in. zdobycie III miejsca  przez Bartosza Piankę  w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Twórców „Kardynał Stefan Wyszyński – Patron Ważnych Spraw, któremu wręczono pamiątkowy medal i  nagrodę książkową. Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Literackim pn. „Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania innych” organizowanym przez P. Anetę Roman. Pani dyrektor pogratulowała także uczniowi klasy VI za tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Czytanie Jest The Best”.

                 Z ogromnym żalem pożegnaliśmy Panią Małgorzatę Grabowską wieloletnią nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej, ktora po 33 latach pracy w naszej szkole odeszła na zasłużoną emeryturę.Pani dyrektorprzekazała wyrazy uznania za lata wspólnej pracy, wszystkie rady, życzliwość i serdeczność, których wielokrotnie doświadczaliśmy. Dzisiaj po wielu latach pracy przyszedł czas aby cieszyć się pełnią życia. Z tej okazji życzymy Pani Małgosi, by okres emerytury był  czasem,  w którym będzie mogła spełniać swoje dalsze plany i marzenia.

                Na zakończenie dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom, rodzicom i uczniom za pracę oraz zaangażowanie w mijającym roku szkolnym. Poinformowała zebranych o przebiegu remontu, który będzie przeprowadzony w okresie wakacji.  Nie zabrakło radosnych życzeń na  wakacje, byśmy wypoczęci i pełni zapału wrócili we wrześniu do odnowionej szkoły.

             

          • Piknik klasowy

          • W przeddzień zakończenia roku szkolnego uczniowie naszej szkoły mieli dzień bez klasy i książek. Brali udział w rywalizacjach sportowych, które miały na celu rozwój fizyczny i umiejętności przestrzegania zasady fair play. Przedstawiamy fotorelację z zawodów klas 0-III.

          • 79. rocznica bitwy pod Piasutnem Żelaznym

          • Dnia 21 czerwca 2023 społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody  uroczystości związanej z 79. rocznicą bitwy pod Piasutnem Żelaznym, miejscem walki lokalnych bohaterów, którzy zginęli z rąk okupanta niemieckiego 29 czerwca 1944 roku. W potyczce zbrojnej poległo wówczas 10 żołnierzy. Cześć i chwała Bohaterom!

            Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele   pw. Najświętszego Serca Jezusowego   w Łosewie. Dyrektor szkoły, nauczyciele, przedstawiciele uczniów klas IV- VIII oraz poczet sztandarowy szkoły reprezentowali naszą placówkę. Po mszy udaliśmy się na cmentarz, by  oddać cześć i chwałę żołnierzom, składając - kwiaty i paląc znicze na grobie partyzantów oraz pod pomnikiem upamiętniającym miejsce bitwy pod Piasutnem Żelaznym.

            Była to  piękna  lekcja historii, której celem było przekazywanie wiedzy o historycznych wydarzeniach z naszej małej Ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

            Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.

             

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-Społeczny „Każdy inny – wszyscy równi”

          • Nasza Szkoła w roku szkolnym 2022/2023 brała  udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”.

            Celem tego Projektu było uwrażliwienie innych na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii oraz kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, likwidowanie uprzedzeń, a także   przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w codziennym życiu. Projekt  ten zakładał realizację poszczególnych działań w terminie od 15.09.2022 r. do  15.05.2023 r., które zgodnie z Regulaminem były relacjonowanie na stronie internetowej koordynatora projektu.

            Projekt zakończył się wręczeniem certyfikatów uznania dla każdego ucznia.

             

          • ZAKOŃCZENIE MIĘDZYSZKOLNEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO: „ZDROWA ZIEMIA- ZDROWI MY”

          • Uczniowie  klasy  III Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie w roku szkolnym 2022/2023 wzięli udział w realizacji projektu pt:” Zdrowa Ziemia, zdrowi My”

            Uczestnicząc w proponowanych zajęciach uczniowie mieli  możliwość poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną, a także poczuć radość z obcowania z przyrodą. Skupiły się na wybranych aspektach otaczającego świata takich jak: zwierzęta, żywioły, zdrowy styl życia. Dzięki praktycznym działaniom i aktywności uczniów, zajęcia były przyjemnością, a  nauka miłym dodatkiem. Uczniowie wykazali postawy proekologiczne i społeczne. Udział w projekcie był szansą na podniesie jakości pracy szkoły, promocją jej w środowisku lokalnym, a także uatrakcyjnieniem procesu lekcyjnego.

             Zajęcia ruchowe miały wpływ na  kształtowanie formy i prawidłowej sylwetki. Uczniowie zrozumieli potrzebę dbania o przyrodę i najbliższe środowisko.  Założone cele zostały osiągnięte.

            Udział w projekcie zakończył się wręczeniem dyplomów uczestnictwa. Był to przyjemnie spędzony czas.

        • Informacja
          • Informacja

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023  odbędzie się w dniu 23 czerwca 2023 roku o godz. 9.00

            Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów.

                                                                          Dyrektor szkoły

          • XIV edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka

          • W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy pierwszej brali udział w ogólnopolskim programie o tematyce bezpieczeństwa "Akademia Bezpiecznego Puchatka", który jest realizowany we współpracy z Komendą Główną Policji. Program zwracał uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiał dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, a także w Internecie i w kontakcie z nieznajomymi. Każda szkoła biorąca udział w programie otrzymała bezpłatne materiały edukacyjne, na podstawie których realizowała zajęcia. Na zakończenie programu ucznestnicy wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie.

            Udział w programie z pewnością będzie dla naszych wychowanków cennym źródłem wiedzy na przyszłość.

             

          • Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa w spokojny umysł"

          •  W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas 0-III naszej placówki brali udział w Ogólnopolskim Projekcje Edukacyjnym "Zabawa w spokojny umysł", którego szkolnym koordynatorem była Pani Justyna Iwaszkiewicz.

            Głównym celem był rozwój emocjonalno-społeczny dzieci ze szczególnym zaakcentowaniem umiejętności rozpoznawania, rozumienia, akceptowania i radzenia sobie z emocjami z wykorzystaniem prostych ćwiczeń oddechowych oraz innych technik Mindfulness. Mindfulness to umiejętność pozostania świadomie obecnym, nawet w chwilach, gdy cały świat wali się nam na głowę. To również metoda kształtowania umiejętności skupiania uwagi na jednej rzeczy w danym momencie, np. na oddechu lub dźwięku, nie poddając się stymulacji bodźcami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Wieloletnie badania przeprowadzone na całym świecie jasno dowodzą, że regularnie stosowany trening Mindfulness pozwala lepiej radzić sobie z emocjami w sytuacjach trudnych i stresujących, wpływa korzystnie na procesy poznawcze, pamięć i zdolność koncentracji uwagi, poprawia zdolność do podejmowania racjonalnych decyzji i zwiększa empatię wśród najmłodszych.

            W linku publikujemy podsumowanie projektu.

            https://www.facebook.com/zabawawspokojnyumysl/

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie
      • 86 262 32 42
      • Janowo 35 18-500 Kolno Poland
      • Bożena Duda
  • Galeria zdjęć

      brak danych