• Szkolny konkurs z języka angielskiego „Angielski na co dzień”

• W dniu 15.06.21 r.  odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego „Angielski na co dzień”. Konkurs sprawdzał znajomość popularnych codziennych zwrotów w języku angielskim.  Wzięło w nim udział 26 uczniów , w tym 18 uczniów w kategorii klas IV-VI i 8 uczniów w kategorii klas VII-VIII. Organizatorem konkursu była p. Małgorzata Korzep.

W kategorii klas IV-VI najlepszą znajomością zwrotów wykazali się:

I miejsce – Dawid Chaberek kl. VI

II miejsce – Bartosz Szczepaniak kl. IV

III miejsce – Kacper Malinowski kl. VI

Wyróżnienie- Dominika Matuszczak kl. V

W kategorii klas VII-VIII najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Dominik Korzep  kl. VII

II miejsce – Łukasz Chrostek kl. VIII

III miejsce – Justyna Góralczyk kl. VII

Wyróżnienie- Oliwia Giers kl. VIII

Wyróżnienie – Maja Serafin  kl. VII

Nagrody dla laureatów  zostaną wręczone w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

• As ortografii

• 16 czerwca uczniowie klas I-III reprezentowali naszą szkołę w XII Gminnym Konkursie Ortograficznym "As ortografii" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Lachowie. "Asem ortografii " w kategorii klas drugich została Weronika Pupek, nauczyciel p. Beata Górska, miejsce III w tej samej kategorii zajęła  Zuzanna Jesiotr, a wyróżnienie w kategorii klas III zdobyła Oliwia Banach - nauczyciel p. Grazyna Gardocka.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

• Finał konkursu "Poezja Brzechwy i Tuwima"

• 2 czerwca 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbył się finał konkursu "Poezja Brzechwy i Tuwima", w którym znaleźli się również nasi wychowankowie. Wcześniej odbył się szkolny etap konkursu. Wszystkie dzieci biorące udział pięknie przygotowały się pod kierunkiem Pani Małgorzaty Grabowskiej, ale jak to jest podczas konkursów trzeba było wybrać zwycięzców, którzy reprezentowali szkołę w Czerwonem. Zgodnie z regulaminem recytacja uczestników była nagrywana i przesłana do organizatorów. W każdej grupie wiekowej mieliśmy finalistów: Filip Dębkowski - 1 miejsce w kategorii 5 latków, Nicola Kobeszko - 3 miesjce w kategorii 6 latków, Stanisław Chludziński - 2 miejsce w kategorii klasy pierwszej.

Laureatom konkursu nagrody rzeczowe i dyplomy wręczył Wójt Gminy Kolno- Pan Józef Bogdan Wiśniewski.

Gratulujemy naszym reprezentantom !

• Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. „Dbamy o naszą planetę”

• W dniu 1 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe w związku z rozstrzygnięciem Szkolnego Konkursu Fotograficznego pt. „Dbamy o naszą planetę”. Jego tematem było uwiecznienie na zdjęciach działań uczniów związanych z szeroko rozumianą ochroną środowiska, np. segregacją odpadów, dbaniem o przyrodę oraz zasoby naturalne, wspólnym sprzątaniem itp. Liczyły się m.in. oryginalność działań,  zaangażowanie, pomysłowość zdjęcia. Celem konkursu było przypomnienie wszystkim o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę oraz promowanie wśród społeczności szkolnej postaw ekologicznych i zachęcenie uczniów do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej Ziemi. Komisja, na podstawie regulaminu konkursowego, poddała artystycznej i merytorycznej uwadze wszystkie fotografie.  Spośród autorów zdjęć członkowie Komisji wyłonili trzech zwycięzców: Dominikę Matuszczak z klasy V, Julię  Dianę  Zuzgę z klasy VII oraz Patrycję  Niedziołkę, również z klasy VII.

Serdeczne gratulujemy  wszystkim uczestnikom.