• Informacja o dniach wolnych

• Dyrektor szkoły informuje, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2023/2024 dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów przypadają:

• 29-30 kwietnia 2024 r.Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
            •  1 maja 2024 r. - Święto pracy,
            •  2 maja  2024 r. - Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych,
            • 3 maja 2024 r. - Święto Konstytucji 3 Maja
          • Wiwat! Wiwat 3 maj!

• W piątek 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Opiekunami tegorocznych obchodów były panie Justyna Karwowska i Ewa Justyna Wyrwas. Apel był okazją do przypomnienia społeczności szkolnej jak ważnym dokumentem była uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja. Dokument ten określał ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela, dawał nadzieję na wyjście  z upadku i lepsze jutro dla Polski. Przypomnieliśmy ważne nazwiska takie jak: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Czartoryski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj. Wątki historyczne przeplatane były wierszami recytowanymi przez uczniów oraz  wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych przez ogół społeczności szkolnej. Całość uświetnił występ taneczny z szarfami w barwach narodowych w wykonaniu dziewcząt z naszej szkoły. Uroczystość zakończono zdaniem skłaniającym do refleksji:

„Pamiętajmy, że Naród, który nie zna swej przeszłości ginie i nie buduje przyszłości”

Marszałek Józef Piłsudski

Wideo z występu naszych uczennic: Wideo(3).mov

• Dzień Ziemi 2024

• W ramach obchodów tegorocznego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły z klas V – VIII przygotowali i przedstawili dla całej społeczności szkolnej inscenizację oraz prelekcję na temat poszanowania przyrody. Działania miały na celu przybliżenie nam problemów dotyczących współczesnej ekologii oraz zagadnień związanych z ochroną środowiska. Przypominały wszystkim o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i promowanie postaw proekologicznych.

Akcja przeprowadzona w naszej szkole były wyrazem solidarności ze wszystkimi, którym zależy na przyrodzie.

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby idea troski o naszą planetę łączyła ludzi na całym świecie w upowszechnianiu czystych technologii, edukowaniu w zakresie ochrony środowiska i propagowaniu idei zrównoważonego rozwoju.

Mamy nadzieję, że nasze działania sprowokowały do refleksji, przypomniały wszystkim jak ważną kwestią jest ochrona naszej planety oraz zachęciły do prowadzenia takiego trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla Ziemi. Świadomość, że każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za stan przyrody, pozwoli każdego dnia należcie dbać o środowisko. Zachęcamy do tego, bo mamy ogromny wpływ na dobrostan naszego kruchego ekosystemu.

• Laureaci z naszej szkoły w Gminnym Konkursie „Działamy z misją przeciw emisjom”

• "Działamy z misją przeciw emisjom” - pod takim hasłem Nasi uczniowie brali udział w  konkursie plastycznym oraz olimpiadzie ekologicznej w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej w zakresie Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom. 19 kwietnia 2024 r.  laureaci konkursów z naszej szkoły pod opieką Pani Dyrektor Bożeny Duda oraz nauczycielki biologii Pani Anety Wilczek zostali zaproszeni na sesję Rady Gminy Kolno, podczas której Wójt Gminy Kolno Pan Józef Bogdan Wiśniewski oraz przewodniczący Rady Gminy Kolno Pan Anastazy Jan Kalinowski wręczyli zwycięzcom  atrakcyjne nagrody.

W konkursie plastycznym w kategorii klas I-IIII: miejsce II zajęła Urszula Charubin z kl. II, wyróżnienie otrzymali: Filip Dębkowski i Bartosz Banach z kl. II.

Wyróżnienie w kategorii klas IV-VI otrzymali: Julia Poświata z kl. VI oraz Adam Lesiński z kl. V.

W olimpiadzie ekologicznej miejsce II zajął Tobiasz Samul z kl. VIII, III miejsce Bartosz Szczepaniak z kl. VII.

Wyróżnienie otrzymali: Dominika Matuszczak z kl. VIII, Bartłomiej Sawicki i Klaudia Niedziołka z kl. VII.

Laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu składamy ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań i zdolności.

• Kiermasz charytatywny pt: „I Ty możesz mi pomóc”

• W dniach 29.02 i 1.03 odbył się w naszej szkole charytatywny kiermasz pt: "I Ty możesz mi pomóc”. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Grażyny Gardockiej upiekły pyszne muffinki, które następnie sprzedawały społeczności naszej szkoły. Jak zawsze kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Udało się zebrać dość pokaźną sumę, która została  przeznaczona na zakup karmy dla psów za Schroniska w Kolnie.

Za włączenie się w tak szlachetną  akcję pragniemy podziękować Rodzicom, Samorządowi Uczniowskiemu i wszystkim uczniom.

Cieszymy się, że chociaż w jakimś stopni możemy pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom.

Przedszkolaki i uczniowie klasy I.