• Ferie zimowe trwają od 22 stycznia

do 4 lutego 2024 r.

Życzę miłego i bezpiecznego odpoczynku.

• Kochamy Nasze Babcie i Dziadków

• Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dni kiedy robi się cieplej na sercu, bo przecież jest święto naszych kochanych babć i dziadków. 19 stycznia odbyła się w naszej szkole ta wspaniała uroczystość przygotowana przez dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I pod kierunkiem p. G. Gardockiej i p. J. Karwowskiej. Na wstępie Pani dyrektor Bożena Duda przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz życzeniami. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a nasi goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Oprócz montażu słowno – muzycznego, wnuczęta zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnego tańca oraz śpiewania kolęd. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Na zakończenie był słodki poczęstunek: pyszny tort i ciasto ufundowane przez Radę Rodziców.

Spotkanie upłynęło w serdecznej i ciepłej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za wspólne chwile pędzone z dziadkami.

• Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Wiersze z szuflady"

• Wiktoria Korwek – uczennica klasy VI naszej szkoły została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Wiersze z szuflady" (w kategorii klas V-VI), zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.

W dn. 12.01.2024 r. wspólnie z p. Anetą Roman uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu konkursu on-line, podczas którego odczytała swój utwór poetycki pt. ,,Tęsknota” skłaniający do refleksji nad życiem, o nostalgii po odejściu bliskich osób. Spotkanie obserwowali z uwagą   także uczniowie kl. VI i VII. Mieliśmy okazję wysłuchać jurorek, poetek i ich wrażeń po lekturze 321 wierszy nadesłanych na konkurs z 67 szkół województwa podlaskiego.

Było to niezwykłe przeżycie – wysłuchaliśmy wielu  nagrodzonych i wyróżnionych wierszy.

Gratulujemy!

• Jasełka w kościele

• W niedzielę 7 stycznia 2024 r. w Kościele Parafialnym w Łosewie, uczniowie naszej szkoły przedstawili Misterium Bożego Narodzenia. W pięknie udekorowanej świątyni, wśród blasku choinek, mali aktorzy odtworzyli wydarzenia sprzed 2000 lat. Młodzi Artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowali swoje role po raz pierwszy przed tak dużą publicznością, co bez wątpienia było dla nich dodatkowym przeżyciem.

Barwne stroje, śpiew kolęd i pastorałek dodały uroku całej uroczystości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale także wzmacniają relacje między pokoleniowe.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i obdarowanie naszych wychowanków gromkimi brawami. Rodzicom dziękujemy za współorganizację, a księdzu Proboszczowi za możliwość potrzymania tradycji przedstawiania Jasełek w Kościele.