• Walentynki 2023

• 14 lutego b.r. w naszej szkole obchodziliśmy jedno z najmilszych świąt w roku - Walentynki. Dzień ten był dobrą okazją, aby sprawić przyjemność bliskim nam osobom, złożyć im życzenia lub okazać swoje uczucia poprzez inne miłe gesty.  W naszej szkole, jednym z najpopularniejszych sposobów przekazania wyjątkowych emocji było wzajemne obdarowywanie się życzeniami zapisanymi na kolorowych, własnoręcznie przygotowanych  kartkach. W dniu św. Walentego Samorząd uczniowski zorganizował również konkurs na wykonanie najpiękniejszego serca lub najpiękniejszej pocztówki walentynkowej. W szkole odbył się także koncert, na którym mogliśmy podziwiać talenty naszych uczniów, wykonujących utwory o tematyce związanej z uczuciami.

Walentynki to wyjątkowe święto i chętnie je obchodzimy. Życzymy wszystkim, nie tylko w tym dniu, dużo życzliwości, radości, miłości i szacunku.

• Ferie zimowe naszych uczniów

• Część starszych uczniów skorzystała z oferty szkoły i instytucji pozaszkolnych, proponujących ciekawe wyjazdy w czasie ferii.

Pierwszego dnia ferii pani Aneta Roman zorganizowała wycieczkę do Łomży, podczas której 25 uczniów klas IV – VIII doświadczało  atrakcji Parku Wodnego MOSiR (baseny, rwąca rzeczka, sauna, jacuzzi, zjeżdżalnie). Następnie w  nowym kinie ,,Helios” obejrzeli film komediowy pt. ,,Pan Zabawka” i wysłuchali prelekcji z prezentacją multimedialną  na temat dawnych zabaw naszych przodków w czasach bez Internetu, komórek. Projekcja komedii uświadomiła widzom,  że pieniądze i przedmioty w życiu to nie wszystko. Najważniejsza jest szczerość, przyjaźń i beztroska radość, relacje, o czym przekonał się syn miliardera Alexander – jeden z głównych bohaterów. Na zakończenie uczestnicy spędzili uczniowie czas w galerii handlowej ,,Veneda”.

25 stycznia dziewiętnaścioro uczniów z przewodniczącą Rady Rodziców udało się do Białegostoku na wyjazd zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem. Mieli tam okazję aktywnie spędzić czas w formie zajęć sportowo-rekreacyjnych -  jazdy na łyżwach  na lodowisku BOSiR, a także podziwiać niesamowitą stronę wizualną, efekty komputerowe, podwodną ekspresję, kreacje bohaterów  w trakcie projekcji filmu „Avatar: Istota wody” w reżyserii Jamesa Camerona w kinie „Helios” w Białymstoku. Film z gatunku przygodowego science fiction pt. ,,Avatar. Istota wody”, odbierany niczym widowisko, uświadomił wszystkim, że rodzina jest najważniejsza i aby zapewnić jej bezpieczeństwo, zwłaszcza w chwilach zagrożenia - skłonni jesteśmy do każdej walki o tę wartość, wierząc  w potęgę wspólnoty.

W dniach od 28 stycznia do 4 lutego grupa chłopców pod opieką p. Anety Roman uczestniczyło w zimowisku w Kościelisku, zorganizowanym przez Krajową Radę Izb Rolniczych. Z okien ośrodka  ,,Rewita” mieli malowniczy widok na Giewont i panoramę Tatr. Czas spędzony w górach obfitował w mnóstwo atrakcji. Pokonywali wiele kilometrów m.in. Doliną Kościeliską, okolicami Gubałówki i Butorowego Wierchu. Przebywali w Termach Chochołowskich w Nowym Targu, zobaczyli ciekawe miejsca w Zakopanem, jak Snowlandia – labirynt śnieżny pod Wielką Krokwią, Muzeum Tatrzańskie. Dopełnieniem był kulig w przepięknej scenerii górskiej, ognisko przy kapeli góralskiej z różnymi zabawami. Uczestnicy zdobyli nową wiedzę o Tatrach. Spędzili atrakcyjnie, aktywnie i wartościowo czas wolny.

Ferie upłynęły w radosnej atmosferze, czas wracać do systematycznej pracy w kolejnym półroczu.

Aneta Roman