• Zabawa noworoczna 2023

          • Karnawał to okres zimowych balów. Co prawda krajobraz zimy  mamy tylko wykonany jako dekorację na szkolnych korytarzach, ale bal był prawdziwy. 19 stycznia w radosnej i humorystycznej atmosferze odbyła się coroczna „choinka”.

            W tym roku rolę DJ-ów pełnili chłopcy z SU, którzy przygotowali preferowany przez siebie reaprtuar muzyki młodzieżowej i tanecznej. Młodszych uczestników zabawiali uczniowie z klas starszych przebrani w karnawałowe stroje jednoroża, śnieżynek, tygrysa, prosiaczka organizując wspólne harce i tańce. Wśród bawiących się dzieci można było rozpoznać także różne postaci bajkowe, m.in. księżniczki, piratów, Spidermanów. Atrakcją dla młodszych uczestników była wizyta Mikołaja, który przybył z workami pełnymi prezentów dla grzecznych dzieci, a w naszej szkole są tylko takie. 

            W przerwie Rada Rodziców przygotowała dzieciom ciepły i smaczny poczęstunek.

            Wspólna zabawa sprawiła ogromna radość wszystkim uczestnikom. 

          • Dzień Babci i Dziadka

          • W b. r .szk. 20 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.

            Zacnym gościom, którzy przybyli do naszej szkoły, by wspólnie z wnukami świętować ten ważny dzień dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III zaprezentowały program artystyczny pod nazwą „Herbatka u Babci i Dziadka”. Scenariusz przygotowany pod kierunkiem Pań z edukacji wczesnoszkolnej zawierał: okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, które zachęcały dziadków do wspólnej zabawy. W ten sposób dzieci wyraziły swoją miłość i wdzięczność dziadkom, za ich ciepło i oddanie. Wnuki wręczyły także własnoręcznie wykonane laurki.

            Starsi uczniowie z zespołu wokalnego- muzycznego Il Canto pod opieką Pani Anny Podeszwik zaprezentowały piękny koncert kolęd i utworów bożonarodzeniowych. Wszyscy obecni włączyli się do wspólnego śpiewu.

            Dopełnieniem tej miłej i pełnej wzruszeń uroczystości był pyszny tort i herbatka przygotowana dla naszych gości i dzieci przez mamy z Rady Rodziców.

            Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, jak najmniej trosk, samych radosnych dni i miłości swoich wnuków. 

          • ZAKOŃCZENIE PROJEKTU EDUKACJI FINANSOWEJ „OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI”

          • Patronatem honorowym projektu jest Ministerstwo Finansów.

            Od  grudnia 2021r do grudnia 2022r uczniowie klasy III  uczestniczyli w  realizacji projektu  edukacyjnego: „Od grosika do złotówki

            Jest to projekt adresowany do uczniów klas drugich szkół podstawowych, którzy kontynuują go w klasie trzeciej. Realizacja projektu trwała 10 miesięcy. Działania podejmowane w ramach programu „Od grosika do złotówki” miały na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz kształtowanie przez nich praktycznych umiejętności w miłej, opartej na zabawie atmosferze. Dzieci wykonywały zadania o różnym stopniu trudności, a w efekcie rozwijały  samodzielność w podejmowaniu decyzji wpływających na ich finanse i bezpieczeństwo, umacniały  wiarę we własne siły i możliwości.

            Uczniowie odbyli  podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobyli określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymywał karty pracy tzw. „Dzienniki podróży”, w których dokumentował realizację poszczególnych zadań.

            W trakcie comiesięcznych zajęć uczniowie „podróżując” po galaktyce Finanse poznawali znaczenie pojęć: moneta, banknot, awers, rewers, lokata, karta płatnicza, kredyt, itp. Dzieci dowiedziały się o sposobach zarabiania pieniędzy przez dorosłych, o sposobach ich przechowywania, lokowania, poznały zasady „udanych zakupów” oraz wpływ reklamy na ich dokonywanie. Poznając znaczenie słowa: oszczędzam dowiedziały się, że określeniem tym można również posłużyć się w odniesieniu do zdrowia, przyrody, mogą oszczędzać prąd, wodę, papier itp.  W trakcie realizacji Grosikowych zadań ważnym elementem był również aspekt bezpieczeństwa. Znajomość znaków drogowych, przepisów oraz właściwych zachowań w ruchu drogowym stała się dla dzieci zadaniem ważnym i możliwym do przestrzegania prze nich samych. Każde zajęcia rozpoczynały się zaśpiewaniem piosenki ”Od grosika do złotówki”

            Nieocenionym ogniwem projektu była współpraca z rodzicami. Stały element „Porozmawiaj ze mną o ...”, był zaproszeniem do wspólnej rozmowy na temat realizowanych treści. Rodzice mogli śledzić postępy swojego dziecka „podróżnika” przeglądając jego „Dziennik podróży”. Wprowadzając dziecko w świat finansów rodzice mogli zauważyć, że dzięki tym zajęciom dzieci potrafią zrobić coś ważnego, że zaczynają rozumieć znaczenie pracy rodziców i własnej, uczą się rozsądnego gospodarowania własnym dobrem, finansami.

            Zwieńczeniem wspólnych działań był wniosek, że PIENIĄDZE owszem są ważne, ale  bogactwem każdego człowieka są: rodzina, bezpieczeństwo, wiedza i dobroć.

             

                                                                                                                               Realizująca projekt: Grażyna Gardocka 

          • Międzyszkolna wymiana pocztówkowa pt:”ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA”-projekt ogólnopolski

          • Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - w szczególnie wśród młodszego pokolenia - a poczta stała się miejscem mało znanym.

            W  grudniu   uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w  świątecznej wymianie pocztówkowej pomiędzy szkołami z całej Polski, do projektu przystąpiło 30 placówek. Jego celem było doskonalenie umiejętności redagowania życzeń  świątecznych , zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z uczniami z innych placówek oraz promowanie naszej szkoły.

            Do szkół z różnych województw wysłaliśmy  własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które zawierały życzenia bożonarodzeniowe oraz  krótką informację o naszej szkole. Wspólnie z uczniami stworzyliśmy  mapę, na której umieściliśmy otrzymane karty.

            Wymiana pocztówkowa stała się doskonałą formą do przybliżenia zawodu listonosza oraz przypomnieniu sobie z jakiej okazji wysyła się pocztówki oraz listy.

            Wzięcie udziału w akcji związanej z wymianą  kart świątecznych z  dziećmi z różnych szkół w Polsce było rewelacyjną nauką poprzez zabawę.

             

            Rozstrzygniecie konkursu plastycznego pt:”Najpiękniejsza Karta Bożonarodzeniowa”

             We czwartek, 5  stycznia  odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów  za udział w konkursie plastycznym. Wpłynęło bardzo dużo kart świątecznych. Komisja konkursowa miała ciężki orzech do zgryzienia, gdyż uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią, kreatywnością i zaangażowaniem.

            Główne nagrody otrzymali: 

            Klasy 0-III: I miejsce –Lena Matuszczak,  II  miejsce–Alan Kowalczyk, III miejsce-Jan Chludziński

            Wyróżnienie: Krystian Lesiński, Szymon  Sęk, Filip Dębkowski

            Klasy IV-VIII:  I miejsce-Dawid Lesiński,   II miejsce-Piotr Kordal, III miejsce- Paweł Kordal

            Wyróżnienie: Daniel Korwek i Bartosz Szczepaniak.

            Dziękujemy serdecznie za tak liczny udział w konkursie i zapraszamy do udziału  w kolejnych.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie
        • 86 262 32 42
        • Janowo 35 18-500 Kolno Poland
        • Bożena Duda
    • Galeria zdjęć

        brak danych