• Podziękowanie

•                                                Dyrektor Szkoły Podstawowej  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Janowie                                                                                                                                     składa serdeczne podziękowanie                                                                                                                                                                    Panu Hubertowi Charubinowi                                                                                                                                                                                     za ofiarowaną tablicę pamiątkową z okazji Dnia Patrona naszej szkoły.                                                                                        Wyrażając swą wdzięczność życzę wielu sukcesów i  powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

• Szkolne Święto Rodziny 2020

•  Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Tradycyjnie pod koniec maja obchodziliśmy w szkole Święto Rodziny, które łączyło Dzień Matki, Ojca,  Dzień Patrona i Dzień Dziecka. W tym roku nadzwyczajna sytuacja w kraju, a nawet na świecie - związana z epidemią koronawirusa - spowodowała, że nasze szkolne święto będzie inne. Nie możemy być fizycznie razem, ale wspólnie jako społeczność szkolna:  uczniowie, rodzice i nauczyciele za przykładem naszego duchowego nauczyciela, Kardynała Stefana Wyszyńskiego możemy pomnożyć dobro wokół nas, czyniąc dobry uczynek drugiej osobie.

W życiu szkolnym od lat staramy się kontynuować propagowanie myśli Prymasa Tysiąclecia. W bieżącym roku towarzyszy nam motto: „Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania innych.” Wychowawcy i nauczyciele rozwijali tę myśl w różnych sytuacjach szkolnych i wcielali te słowa w czyn. Podjęliśmy i realizujemy wewnętrzne inicjatywy. Uczniowie pisali prace literackie, odbył  się także konkurs szkolny.

W br. szkolnym oczekiwaliśmy na uroczystość beatyfikacji naszego Patrona, niestety z powodu pandemii święto zostało przełożone na nieznany nam jeszcze czas. Nasza placówka wspólnie z Rodziną szkół Kard. Wyszyńskiego przygotowała się do tych uroczystości, a także przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu, w ramach którego nasi uczniowie pomimo niecodziennych warunków nauki przygotowali pięć zadań konkursowych, m.in. prezentację multimedialną, prace plastyczne, projekt znaczka pocztowego, list  i projekt dyplomu.

Nasz Patron pozostawił nam wiele mądrych i pożytecznych rad, z których możemy czerpać w różnych sytuacjach życiowych. Sam w wielu momentach swego życia doznawał cierpienia fizycznego i psychicznego, ale zawsze dawał sobie radę.  W obecnej sytuacji warto przytoczyć powiedzenie, które dodaje otuchy: „Strach zapukał do drzwi.. Otworzyła mu odwaga… i nikogo tam nie było".

Wierzę, że jako spadkobiercy zasad Prymasa Tysiąclecia  przetrwamy ten trudny czas i niebawem spotkamy się ponownie w normalnych warunkach.

Wszystkim Mamom, Tatusiom, Uczniom, Nauczycielom i pozostałym pracownikom z okazji Święta Rodziny składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz tego, aby każdy dzień przynosił radość, szczęście i zadowolenie.

Dyrektor szkoły - Bożena Duda

• WAŻNE    Drodzy Rodzice !
          • WAŻNE Drodzy Rodzice !

• W związku z podanym przez MEN kalendarzem zmian w szkołach informuję, że od 18 maja br. istnieje  możliwość - za zgodą Rodziców - prowadzenia bezpośrednich zajęć dla dzieci mających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagających wsparcia w formie zajęć rewalidacyjnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.

Zajęcia będą prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych.

Zainteresowanych Rodziców proszę o kontakt ze szkołą tel. 86 262 32 42 lub 510 893 274.

Od 25 maja br. szkoła może przywrócić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Utrzymywany nadal będzie obowiązek realizowania podstawy programowej.

Zwracam się z prośbą do Rodziców o złożenie do dnia 22 maja 2020 r. do godz. 15 drogą mailową na adres szkoły spwjanowie@wp.pl deklaracji Państwa o uczęszczaniu dziecka z klas I-III do szkoły. W zależności od otrzymanych deklaracji Rodziców podejmę decyzję o zorganizowaniu zajęć opiekuńczo - wychowawczych z możliwością zajęć dydaktycznych, czy nadal będziemy pracować z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Druk deklaracji: Oswiadczenie_powrot_do_szkoly_25_maja_2020_r(2).docx

Istnieje także możliwość zwrócenia deklaracji do skrzynki znajdującej się w holu szkolnym.

Dowóz i odwóz uczniów po zajęciach zostanie zapewniony przez Gminę Kolno.

Od 25 maja br. uczniowie klas VIII będą mieli możliwość korzystania z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły,  w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty.

Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb uczniów, a także od decyzji Rodziców. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia. Rodzice muszą zgłosić drogą mailową potrzebę prowadzenia konsultacji z podaniem przedmiotu do 22 maja 2020 r. do godz. 15.

Druk  deklaracji: Oswiadczenie_konsultacje_kl_VIII.docx

Po otrzymaniu deklaracji Rodziców zostanie ustalony harmonogram.

Od 1 czerwca br. uczniowie będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb uczniów i złożonych deklaracji Rodziców. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia.

Deklaracja będzie zamieszczona w późniejszym terminie.

W kolejnych dniach będziemy sukcesywnie informować o wytycznych sanitarnych dotyczących organizacji zajęć w szkołach.