Od jutra rozpoczynamy zdalne nauczanie. Nauczyciele będą Wam przesyłać tematy i zadania, które będziecie wykonywać samodzielnie lub pod kontrolą rodziców.
Mam nadzieję, że będziecie pracować równie dobrze, jak robicie to w szkole.
Powodzenia
Od jutra rozpoczynamy zdalne nauczanie. Nauczyciele będą Wam przesyłać tematy i zadania, które będziecie wykonywać samodzielnie lub pod kontrolą rodziców.
Mam nadzieję, że będziecie pracować równie dobrze, jak robicie to w szkole.
Powodzenia
Od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. nauczanie odbywać się będzie w trybie zdalnym.
Zasady prowadzenia zajęć:
6. Sposoby realizacji zadań przez uczniów:
W przypadku wątpliwości pytania proszę kierować do wychowawców lub dyrektora (nr. tel 510 893 274)
W tym trudnym dla wszystkich okresie bardzo prosimy byście Państwo wspierali i zachęcali dzieci do systematycznej pracy w domu. Jest to doskonały czas, aby dzieci nauczyły się planować swoje działania i zarządzać czasem własnym. Bardzo ważne jest także monitorowanie pracy dzieci przed komputerem, a szczególnie w sieci, by w porę reagować na niepokojące zdarzenia.
Bożena Duda
Szanowni Rodzice !
Podajemy przykładowe strony internetowe, z których mogą korzystać uczniowie w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole.
Ćwiczenia dostosowane są do danej klasy.
j.polski:
matematyka
j. angielski
https://www.liveworksheets.com/
Dodatkowo zachęcamy do oglądania programu TVP ABC w tym "Teleranek", "Zagadki zwierzogromadki", "Zwierzaki czytaki" i inne programy edukacyjne.
TVP KULTURA także uruchomiła specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży gdzie można obejrzeć ciekawe produkcje filmowe i spektakle Teatru Telewizji.
Wychowawcy przekazali uczniom szczegółowe informacje dotyczące zadań do wykonania z poszczególnych przedmiotów w czasie wolnym od zajęć szkolnych - do 25 marca.
Dodatkowe ćwiczenia online na podanych stronach internetowych.
kl. VIII - praca z repetytorium, arkusze egzaminacyjne (np. na stronie CKE i innych znanych uczniom)
Rodzicu,
Uczniu,
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej 12 i 13 marca br. w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno- wychowawcze a jedynie działania opiekuńcze.
Od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.
Dyrektor szkoły
Bożena Duda
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Informuję Państwa, że do końca bieżącego tygodnia nie będzie dowozu i odwozu uczniów ze szkoły organizowanych przez Gminę Kolno.
Bardzo proszę o przywiezienie i odbiór dzieci we własnym zakresie.
Dyrektor szkoły
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie informuje, że zapisy do klasy I oraz dzieci do oddziału przedszkolnego 6 – latków (jako obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego) na rok szkolny 2020/2021 odbędą się w terminie od 10.03.2020 r. do 31.03.2020 r.
Zachęcam jednocześnie do zapisywania dzieci 5 – letnich, które zachowują prawo do objęcia wychowaniem przedszkolnym.
Miejsce zapisów: sekretariat szkoły.
Wymagane dokumenty: dowód osobisty rodzica, PESEL dziecka
Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w zakładce „Rekrutacja” po lewej stronie ekranu.
Dyrektor szkoły
„Niepokorni, Niezłomni”
Dnia 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość ta ustanowiona została 3 lutego 2011 r. przez Sejm RP jako forma oddania hołdu poległym i pomordowanym żołnierzom antykomunistycznego podziemia zbrojnego, którzy w latach 1944-63 walczyli z bronią w ręku z narzuconym siłą prosowieckim reżimem Polski Ludowej. Z tej okazji nasza szkoła podjęła wiele inicjatyw.
Od 2 marca można było oglądać wystawę o „żołnierzach wyklętych”. Gazetka przedstawiała sylwetki kilku żołnierzy, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni tylko walczyli z sowietyzacją naszej ojczyzny.
Nauczyciel historii na każdej lekcji przeprowadził prelekcję dotyczącą historii żołnierzy wyklętych. Na lekcjach wychowawczych w klasach IV-V uczniowie oglądali filmy poświęcone żołnierzom niezłomnym, w klasach VI-VIII "Historia Roja", "Żołnierze wyklęci" .
Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielem historii odwiedzili miejsca pamięci w naszej okolicy, na Cmentarzu Parafialnym w Łosewie.
5 marca odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w której wzięli udział: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn Polski. Uczniowie przygotowali artystycznym program słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycielki historii. Zaprezentowane utwory poetyckie, elementy muzyczne miały przybliżyć oglądającym sylwetki Żołnierzy Wyklętych. Uczniom szkoły przybliżono wiele informacji, nie tylko życie tych odważnych osób, ale także przeszkody i warunki w jakich przyszło im żyć oraz walczyć. Montaż zawierał piękne wiersze, które wprawiały w zadumę. Piosenki wykonane przez uczennice wprawiły zebranych w zachwyt.
Inscenizacja stanowiła niezwykłą lekcję historii, wzbogacająca wiedzę uczniów o przeszłości naszego kraju.
28 lutego br. pracownicy KRUS w Kolnie przeprowadzili spotkanie profilaktyczne dotyczące zagrożeń występujących na wsi. Przedstawili naszym uczniom prezentację multimedialną oraz film, w których pojawiały się niebezpieczeństwa. Omówili sposoby zapobiegania im oraz konsekwencje niewłaściwych zachowań. Podczas prelekcji o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie do rozmowy włączali się uczniowie, doskonale znający specyfikę pracy w gospodarstwie rolnym. Poza tym pan kierownik podziękował uczestnikom konkursu plastycznego. Wszyscy otrzymali broszury informacyjne, książeczki „Bezpieczniewo, czyli jak unikać wypadków w gospodarstwie rolnym”, a najmłodsi kolorowanki uwidaczniające właściwe zachowania na wsi. Mamy nadzieję, że coroczne spotkania zapewnią bezpieczeństwo uczniom.
Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Janowie serdecznie zapraszają do uczestnictwa w Konkursach o Patronie Szkoły - Stefanie Kardynale Wyszyńskim - w związku z jego beatyfikacją.
Szczegołowe warunki uczestnictwa:
Regulamin_Gminnego_Konkursu_Poetyckiego_2020_r._(1).docx
24 lutego br. uczniowie z klas III – VIII uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Kultury w Łomży na musical dydaktyczny pt. „Bogowie i herosi. Opowieści Afrodyty” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego FORTE z Wrocławia. Celem wycieczki było przede wszystkim pogłębienie wiedzy z zakresu sztuk wizualnych, teatru, rozwijanie kompetencji uczestnictwa w kulturze, nauka krytycznej analizy i interpretacji tekstów kultury, ale też utrwalenie treści z zakresu mitów.
Artyści podczas godzinnego widowiska w atrakcyjnej, humorystycznej formie przekazali wiedzę z zakresu mitologii greckiej. Główna bohaterka – Afrodyta – prowadziła dialog z Chórem śmiertelników – wzorując się na antycznych spektaklach. Pięcioro wykonawców przeniosło widzów w niezwykłe czasy, kiedy to Odyseusz poszukiwał latami drogi do swej ukochanej żony Penelopy, a zarazem do ojczyzny – Itaki, Prometeusz wykradł bogom ogień i przekazał go stworzonym przez siebie ludziom, Tezeusz z pomocą Ariadny próbował znaleźć wyjście z labiryntu Minotaura. Ponadto dowiedzieć się można było, czym są i skąd pochodzą związki frazeologiczne takie jak: nić Ariadny, koń trojański, syzyfowa praca, puszka Pandory. Atut przedstawienia to także nagłośnienie, muzyka na żywo z podkładem symfonicznym, dzięki czemu czuliśmy się jak na koncercie. Doskonale skomponowane i wykonane piosenki, stroje postaci oraz niesamowite efekty świetlne, w tym wykorzystanie teatru cieni sprawiły, że spektakl zachwycił wszystkich widzów.
Musical z pewnością można uznać za niezapomniane przeżycie, za żywą lekcję języka polskiego, jak i historii. Atrakcyjnie podana wiedza była jednocześnie rozrywką z przekazem profilaktycznym. Skłoniła do refleksji o współczesnych postawach ludzkich w zestawieniu z wartościami mitologicznych bohaterów, jak prawdomówność, honor, wierność.
Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" przybyła do naszej szkoły 12 lutego i zaprezentowała pokaz historyczny Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka. Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami.
Aktorzy zapoznali nas z obyczajami i kulturę szlachecką. Przybliżyli dawne prawo. Pokazali narzędzia tortur, przegląd uzbrojenia i ekwipunku oraz broń i sposoby walki. Wybrani uczniowie z widowni bezpośrednio mogli wziąć udział w pokazie. Istniała możliwość osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojem szlacheckim. Myślimy, że każdy uczestnik wyniósł jak najwięcej z takiej prezentacji. Przy tym wszystkim było dużo uśmiechu i zabawy.
Była to żywa lekcja historii.
10 lutego delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym i dyrektor szkoły uczestniczyła w kościele p.w. św. Anny w Kolnie we mszy świętej upamiętniającej 80. rocznicę pierwszej wywózki Polaków na Sybir.
Po nabożeństwie przed pomnikiem Sybiraków w obecności żyjących jeszcze świadków tych tragicznych wydarzeń oddaliśmy hołd ofiarom masowych deportacji w głąb Rosji w latach 1940-41.
To bardzo ważne, by pamięć o trudnych i bolesnych losach naszego narodu była przypominana i upamiętniana przez młodych ludzi. Losy historii mogą się powtórzyć i my dzisiaj powinniśmy dbać o to, by już nigdy nikt nie doznał cierpień i upokorzeń terroru wojny. O trudnych losach mieszkańców, których znamy i wspólnie z nimi mieszkamy, opowiadał nam wcześniej na spotkaniach Pan Marian Paliwoda i Pan Jan Truszkowski.
W nocy z 9/10 lutego 1940 r. rozpoczęła się pierwsza masowa deportacja Polaków na Sybir, przeprowadzona przez NKWD. W głąb Związku Sowieckiego trafiło około milion obywateli polskich. Wielu umarło już w drodze, tysiące nie wróciło do kraju. Ci, którzy przeżyli transport, byli skazani na niewolniczą pracę, min. przy wyrębie lasów i budowie linii kolejowych. Codziennie toczyli walkę o przetrwanie w sowieckich obozach, w których poza mrozem więźniom dawały się we znaki głód, choroby i represje sowieckich strażników. Kolejne wielkie akcje przeprowadzono 13 kwietnia, na przełomie czerwca i lipca oraz w maju i czerwcu 1941 roku.
Dzięki uczestnictwu w tej uroczystości uczniowie mieli okazję pogłębić wiedzę z życia naszych przodków i uczestniczyć w „żywej” lekcji historii z udziałem świadków tamtych trudnych czasów.
Ferie zimowe 2019/20 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli 20 stycznia 2020 r. wyjazdem do Mikołajek. Grupa chętnych uczniów z klas I - VII pod opieką p. Anety Wilczek, p. Grażyny Gardockiej i p. Marka Szymańskiego mogła korzystać z atrakcji, jakie zapewnia Park Wodny „Tropikana” w Hotelu Gołębiewskim. Spędziliśmy miło i aktywnie czas, ciesząc się urokami zjeżdżalni, saun, groty solnej, rzeczki, zdrowotnych kąpieli morskich i innych basenów. Po prawie dwugodzinnym pobycie na basenach, udaliśmy się na tor saneczkowy, gdzie każdy uczestnik wycieczki wykonał samodzielny zjazd. Po „ zaliczeniu” toru saneczkowego, głodni poszliśmy do hotelowej restauracji na pyszny obiad w formie bufetu szwedzkiego. Niektóre dzieci były tu po raz pierwszy, poznały savuar - vivre w ekskluzywnej restauracji, miały okazję skosztować różnorodnych potraw. Zrelaksowani, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy około godziny 16 do domów. Wycieczki do Mikołajek cieszą się dużym zainteresowaniem, wielu uczniów bierze w nich udział corocznie. To miejsce, do którego chętnie wracamy.
21 stycznia szkoła zorganizowała wyjazd na łyżwy i do kina do Białegostoku. Celem wycieczki była organizacja czasu wolnego podczas ferii zimowych dla dziewcząt i chłopców naszej szkoły. Wzięli w niej udział uczniowie klas V-VIII. Opiekę nad uczniami sprawowało trzech opiekunów. Zgromadziliśmy się rano przed szkołą i udaliśmy się do wyznaczonego celu. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było Kino Helios w Galerii Alfa. Oglądaliśmy film, pt."Jumanji - następny poziom". Seans ten to powrót słynnych bohaterów, których poznaliśmy w "Jumanji: Przygoda w dżungli”. Tyle że zasady gry zmieniły się diametralnie. Wszyscy zmuszeni są do powrotu do świata Jumanji, by uratować jednego ze swych przyjaciół, któremu nie udało się opuścić gry. Następnie udaliśmy się na halę sportowo -rekreacyjną, gdzie znajduje się lodowisko. Uczniowie radzili sobie dobrze. Wszyscy służyli sobie pomocą. Dla wielu z nich zabawy na lodzie nie były obce i doskonale czuli się na łyżwach, co sprawiło dużo śmiechu, radości i świetnej zabawy. Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona. Wspólny pobyt przyczynił się do integracji uczniów.
Tegoroczne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyło się w sali świetlicy OSP w Janowie.
Ku naszemu zadowoleniu na uroczystość przybyła liczna grupa zacnych gości. Dzieci z klas młodszych z ogromnymi emocjami i przejęciem zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich Pań wychowawczyń. Wzruszone Babcie i Dziadkowie gromkimi brawami podziękowali wnuczętom za pięknie wyrecytowane i wyśpiewane życzenia. Po występie dzieci wręczyły gościom przygotowane niespodzianki. W miłą atmosferę doskonale wpisał się koncert kolęd zaprezentowany przez nasz szkolny zespół „Il canto”, prowadzony przez Państwa Annę i Pawła Podeszwików. Wszyscy włączyliśmy się do wspólnego śpiewu znanych pieśni. Dopełnieniem rodzinnego charakteru spotkania były torty i ciasta przygotowane prze Radę Rodziców, które z apetytem smakowaliśmy wszyscy w szkolnej wielopokoleniowej rodzinie.
Serdeczne podziękowania za współorganizację uroczystości składamy Radzie Rodziców.
Karnawał to okres zimowych balów. Co prawda krajobraz zimy mamy tylko wykonany jako dekorację na szkolnych korytarzach, ale bal był prawdziwy. 16 stycznia w radosnej i humorystycznej atmosferze odbyła się coroczna „choinka”.
W tym roku rolę DJ-ów pełnili chłopcy z SU. Uczestników zabawiały Panie w karnawałowych przebraniach z Centrum Integracji Społecznej w Kolnie, organizując wspólne tańce i konkursy. Wśród bawiących się dzieci mona było rozpoznać różne postaci bajkowe, m.in. księżniczki, piratów, Spidermanów. Ważnym przeżyciem dla młodszych uczestników była wizyta Mikołaja, który przybył z workami pełnymi prezentów dla grzecznych dzieci. Z zaproszeniem na kolejny rok dzieci wspólnym tańcem pożegnały miłego gościa.
Jak zawsze – Rada Rodziców przygotowała dzieciom słodki poczęstunek. Bal należy do udanych.
W tym roku nasza szkoła z inicjatywy SU po raz pierwszy wzięła udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. W dniach 08-10 stycznia 2020r wszyscy chętni mogli wrzucać swoje datki do puszki i wziąć sobie naklejkę z serduszkiem WOŚP. Akcja spotkała się z zainteresowaniem zarówno naszych uczniów, nauczycieli jak i rodziców. Puszkę z zebraną kwotą przedstawiciele SU przekazali w dniu finału do sztabu WOŚP w Kolnie. Cieszymy się, że nasza szkoła ma swój mały wkład w to wielkie i piękne dzieło pomocy.
Serdecznie zapraszamy
Babcie i Dziadków naszych uczniów
na uroczyste spotkanie
przy kawie
oraz wspólne kolędowanie
z zespołem „Il Canto”
w dniu 17.01.2020 r. o godz. 13.00
w świetlicy w Janowie (remiza OSP)
Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
Będą czasem spokoju i szczęścia,
radości przeżywanej w gronie najbliższych
Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.
Niech Nowy Rok przyniesie wszelką pomyślność
i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.
życzą: Dyrektor , Rada Pedagogiczna
i Uczniowie Szkoły Podstawowej
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie
Serdecznie zapraszamy
uczniów wraz z rodzicami
na zabawę noworoczną z Mikołajem
w dniu 16 stycznia 2020 r.
w godz. od 1200-1530.
W trakcie tańce i zabawy z animatorami.
Do wspólnej zabawy zapraszamy również rodziców
i młodsze rodzeństwo nieuczęszczające do szkoły.
Mile widziane przebranie za wybraną postać z bajki!
Dyrektor szkoły
Powered by aSc EduPage